Foto

BITCOIN rënie drastike, kujdes në investime

Bitcoin aktualisht mban vetëm 33.6{a095a14a0a652e3a173bbac349d969f8f455c5914a593c4bf5ff3a1ff9720df4} të vlerës globale të tregut të valutave digjitale, sipas “CoinMarketCap.com”. Momentalisht vlera e Bitcoin-it është 9 933 dollarë, duke ‘trembur’ ata që kanë vlerë këso kriptovaluta. Rreth Bitcoin ka pasur shumë polemika, pasi fillimisht ishte ngritur shumë, dhe më pas kishte rënë shumë shpejt, shkruan Read more…

By -, ago
Foto

Andrra me biznes të ri- Andrra Couture në…

Bashkëshortja e këngëtarit Sinan Hoxha, Andrra Destani pak kohë më parë bëri të ditur lajmin se në zonën e Bllokut në Tiranë do e hapë dyqanin e saj ‘Andrra Couture’. E duket se drejt finalizimit të këtij qëllimi, ajo s’do humbasë shumë kohë dhe tenton t’i finalizojë gjërat shpejt. Vetëm Read more…

By -, ago
Foto

Haradinaj nuk beson në shfuqizimin e Gjykatës speciale!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka hedhur poshtë mundësinë e shfuqizimit të Gjykatës Speciale. “Gjykata ekziston, është krijuar me votë në Parlament. Janë votuar ndryshimet kushtetuese”, ka thënë Haradinaj, gjatë nje interviste në emisionin “Zona e Konfliktit”, me Tim Sebastian, njëri prej gazetarëve më të njohur në botë për intervista Read more…

By -, ago
Foto

Kryetarit të Skenderajit i kërkohet dorëheqja

  Këto ditë zhvillime dinamike e kanë cilësuar PDK-në në Komunën e Skenderajit, pasi janë shkarkuar disa anëtarë të saj, e disa drejtorë komunal kanë dhënë dorëheqje. Një dorëheqje po i kërkohet edhe kryetarit Bekim Jashari, i cili ende s’ka mbushur dy muaj në këtë pozitë, shkruan Magazina.al Ka qenë Read more…

By -, ago
Foto

Aktakuzat e para nga gjykata speciale

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale ishte caktuar të mbahet më 15 janar, por tani është shtyrë. Gazeta Express merr vesh se mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku do të shqyrtohej përsëri Read more…

By -, ago
Skip to toolbar