Lajmet

Qendrim i Listës serbe për demarkacionin

Lista Serbe edhe njëherë ka konfirmuar se deputetët e saj nuk do ta votojnë Projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi dhe se kjo parti nuk e ka ndryshuar qëndrimin për këtë çështje. Deputeti i Listës Serbe, Igor Simiq, i ngarkuar për komunikim me mediat në emër të këtij subjekti Read more…

By -, ago
Lajmet

DETAJET E FUNDIT RRETH QËNDRIMIT TË LISTËS SERBE PËR DEMARKACIONIN

Të gjitha partnerët që janë në qeveri, përfshirë edhe partitë politike që përfaqësojnë komunitetin serb, do ta votojnë Demarkacionin, ka thënë zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj. “Të gjithë partnerët qe jemi në qeveri, partitë politike, që përfaqësojnë qytetarët në Kosovë dhe partitë politike që përfaqësojnë komunitetet serbe dhe jo serbe do të Read more…

By -, ago
Foto

Ami dhe Ermali bekohen me vajzë! (FOTO)

Cifti i njohur i ekranit Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska u bekuan me nje vajze. Ka qene Ermali i cili ka publikuar ne rrjete sociale te tij me Amin dhe vogelushen e porsalindur. Tashme cifti eshte prinder i dy femijeve se bashku me djalin Joel.

By -, ago
Foto

Ministria e Arsimit: Greva e SBASHK’ut, e paarsyeshme

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë po e konsideron të paarsyeshme një grevë gjithëditore, të planifikuar për të hënën, 12 mars, në të gjitha institucionet e arsimit në Kosovë. Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) ka paralajmëruar grevën, pasi Qeveria e Kosovës ende nuk e ka çuar Read more…

By -, ago
Skip to toolbar